Çağrı Merkezi

(0324) 502 30 05

Profilo Hata Kodları, Arıza Kodları ve Çözümü

Profilo Hata Kodları, Arıza Kodları ve Çözümü hakkında daha fazla bilgi, detaylı bilgi ve servis ihtiyaçlarınız için bize (0324) 502 30 04 veya (0324) 502 30 05 numaralardan çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz.

Profilo bulaşık makinesi kendi kendine teşhis sistemi, bu tür ekipmanların her modern modelinde görünmez bir şekilde mevcuttur. Makine normal şekilde çalışana kadar kullanıcı böyle bir sistemle karşılaşmaz, arıza meydana gelir gelmez, ekranda Profilo bulaşık makinelerinin hata kodları görülür. Bozulmaya bağlı olarak, bu hatalar dönüşümlü olarak görünebilir veya ekranda herhangi bir durumda yalnızca belirli bir hata yanar, sorunla başa çıkmak için hata kodunun şifresini çözmeniz gerekir.
Isıtma suyu ile ilgili sorunlar

Profilo bulaşık makinelerinin arıza kodlarının iki şekilde çözülmesinin düşünülmesi daha uygundur: bir tabloda veya bir sınıflandırmanın parçası olarak. Arızaların niteliğine göre onları gruplara ayırmanın daha uygun olacağına karar verdik ve sadece transkriptleri ara bağlantı gibi düşünün. Sonuçta, zaten söylendiği gibi, her zaman bir sistem hatası değil “kullanıcıya sadece gelir.” Hata kodlarını değerlendirmeye başlıyoruz ve fikrimizi anlayacaksınız.

İlk sistem hataları grubumuz tarafımızdan “suyu ısıtmayla ilgili sorunlar” olarak adlandırılmıştı. Bu grup aşağıdaki kodları içerir:

E01 (veya F01);
E2 (veya F2);
E09 (veya F09);
E11 (veya F11);
E12 (veya F12).

Dikkat! Bazı Profilo bulaşık makinesi modellerinde, E hata kodunun harfi F harfi ile değiştirilir ve sayı aynıdır.

E01 (veya F01). Isıtma elemanının kontakları hasarlı veya ısıtıcı devresinin bütünlüğü bozuk. Ekranda bu hata belirirse, onun yanması ve onu değiştirmeniz gerekmesi muhtemeldir. Her durumda, testi ısıtma elemanı ile başlatın. Isıtma elemanı ile birlikte sıcaklık sensörü kontrol edilmelidir.

E2 (veya F2). Bu sistem hatası dönüşümlü olarak hatayla görünebilir E01. Bu durumda, su sıcaklığı sensörünün arızalı olduğunu gösterir. Bu durumda, ısıtma elemanı her zaman tam güçte çalışır, çünkü sıcaklık sensöründen hiçbir bilgi alınmaz. Arızanın nedenini doğrulamak için, sıcaklık sensörü kontaklarının bir multimetre ile direncini ölçmek gerekir (yaklaşık 50 kOhm olmalıdır)

Profilo bulaşık makinesinde hatalarE09 (veya F09). Bu kod akış ısıtma elemanı ile ilgili problemleri gösterir. E09, ısıtıcının sirkülasyon pompasının bağırsaklarına yerleştirildiği bulaşık makinesi modellerinde ortaya çıkar. On’u değiştirerek hatayı düzeltebilirsiniz, ancak önce üniteyi bir multimetre ile teşhis etmeniz ve arızalı olduğundan emin olmanız gerekir.

E11 (veya F11). Kod, gücün sıcaklık sensörüne verilmediğini veya kontrol modülü ile sıcaklık sensörü arasındaki bağlantının koptuğunu gösterir. Bu hata ayrıca etkileyici bir sebepler listesini de gösterir, bu nedenle tek tek kontrol etmeniz gerekir:

sıcaklık sensörü kontakları;
sıcaklık sensöründen gelen kabloların hasar görmesi;
kontrol modülü kontakları.

E12 (veya F12). Isıtma cihazı üzerinde çok fazla kir veya kir birikmişse, bu kod bazı Profilo bulaşık makinesi modellerinde görüntülenir. Bazen E12 kodu yerine “bulaşık makinesini” yeniden başlattıktan sonra, E09 kodu uçar, ancak her durumda, bu aynı sorunu gösterir.

Önemli! Bazı “bulaşık makinelerinde”, on tanesi çıkarılabilir, temizlenebilir ve daha sonra tekrar takılabilir ve mükemmel şekilde çalışacaktır.

Drenaj ve su doldurma problemleri

Suyla ısıtma ile ilgili arızalar nispeten nadirdir, ancak suyun deşarjı ve dolumu ile ilgili sorunlar hakkında bilgi veren hata kodları daha sık bulunabilir. Bu tür arızalarla ilgili kodları listeleriz.

E3, F3;
E5, F5;
E8, F8;
E16, F16;
E17, F17;
E21, F

E3 veya F3 kodu, çalıştırılabilir program çerçevesinde belirli bir süre boyunca su çekmenin mümkün olmadığı durumlarda bulaşık makinesini durdurur.Bu durumda, modern “bulaşık makinesi” modellerinde, önce su kendiliğinden boşalır, sonra ekranda E3 veya F3 hatası uçar. Profilo bulaşık makinesi modeli 7-10 yıl önce piyasaya sürülürse, farklı olabilir – ünite önce bir hata verir ve ardından su toplama işleminin bitmesini bekler. Bu durumda ne yapılabilir?

Su kaynağındaki suyu kontrol edin.
Giriş hortumunun önüne ve bulaşık makinesinin girişine takılı olan filtrelerin tıkalı olup olmadığını kontrol edin.
Doldurma vanasının performansını kontrol edin.
Su seviye sensörünün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
Son olarak, pompanın çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz, çünkü nadir durumlarda böyle bir hata ortaya çıkar.

E5 veya F5. Bulaşık makinesi tankı su ile doludur. Bu hata, bulaşık makinesi gerekenden daha fazla su döküldüğünde meydana gelir ve su seviye sensörü bu işlemi zaman içerisinde durduramaz. Bu yüzden, su seviyesi sensörüyle ilgili sorunlar var ve ihtiyacınız olan:

su seviye sensörünün borusunda kir olup olmadığını kontrol edin;
besleme sensörünün kontaklarının veya kablolarının yanmış olup olmadığı;
Doldurma valfı ile ilgili herhangi bir problem var mı? Belki de bir nedenden dolayı tamamen kapanmıyor ve su akmaya devam ediyor.

Önemli! Nadir durumlarda, bu hata bulaşık makinesinin kontrol ünitesindeki bir arızadan kaynaklanır. Bu durumda, bir uzmana başvurmanız gerekir.

Profilo bulaşık makinesinde hatalarE8 veya F8. Bu hata başka bir benzer hatayla birlikte bulunabilir – E3 veya F3. Sebep aynıdır, bulaşık makinesi tavaya doğru miktarda su çekemez. Bu, sirkülasyon pompasının yanı sıra ısıtma elemanının da çalışamayacağına yol açar. Sebebini bulmak için yukarıda açıklanan E3 veya F3 hatasını ortadan kaldırmak için gerekli tüm adımları izleyin.

E16 veya F16. Bu kodlarla ilgili hatalar, bulaşık makinesinin tankın içine su akışını engelleyememesi durumunda ortaya çıkar. Basitçe söylemek gerekirse, arabaya kontrolsüz bir şekilde kendiliğinden su dökülüyor. Çoğu zaman, bu hata, musluk suyuyla olan kalıntıların giriş vanasına girmesi ve kapanmasına izin vermemesi durumunda ortaya çıkar, bu nedenle bulaşık makinesi kapatılsa bile su sürekli olarak sızar. E16 hatasını düzeltmek için ne gerekiyor?

Doldurma valfini kontrol edin ve temizleyin.
Su seviye sensörünü kontrol edin (yalnızca makine kapalıyken su yerçekimi ile akmıyorsa).
Deterjandan aşırı köpük olup olmadığını kontrol edin (bulaşık yıkarken bir hata olursa).

E17 veya F17. Bu kod bulaşık makinesine su girişi ile ilgili sorunları gösterir. Bu hata dar profillidir ve genellikle giriş vanasının aşırı su basıncı nedeniyle kapatılmasının zor olduğu veya hiç kapanamadığı anlamına gelir. Bazen su darbesi nedeniyle benzer bir hata meydana gelebilir, bu durumda hiçbir şey yapmanız gerekmez, “bulaşık makinesini” yeniden başlatın ve normal şekilde çalışacaktır. Su kaynağındaki basınç her zaman çok yüksekse, yükselticilerdeki su kaynağını kısmen kapatmak gerekir.

Bilginiz için! Nadir durumlarda, E17, F17 hataları göründüğünde, verilen su miktarını ölçen sensörün kontrol edilmesi gerekir.

E21 veya F21. Bu kod, bulaşık makinesinin pompasında bir sorun olması durumunda ekranda görünür ve suyu tahliye etmeyi reddeder. Bu hata oluştuğunda, pompaya güç verilir, kontrol ünitesi ve sensörler ile normal şekilde etkileşime girer, ancak yine de işlevini yerine getirmez. Ne olmuş olabilir?

Çark sıkışmış ve dönmüyor (etrafına sarılmış yabancı cisimler nedeniyle);
Rotorun kovanın duvarlarına yapıştırılması, temizlenmesi ve yağlanması gerekir (bu durumda, E21 hatası, E22 hatasının bitişiğinde olabilir);
Pompa mekanizması aşınmış ve değiştirilmesi gerekiyor.

Tıkanma sorunları

Çeşitli yapıdaki tıkanmalarla ilgili hatalar en sık Profilo bulaşık makinelerinde bulunur.Tipik olarak, kullanıcı bulaşıkları yiyecek artıklarından temizlemeyi ihmal ederse, yıkama için sepete koymadan önce tıkanmalar meydana gelir. Hangi sistem hataları blokajlarla ilişkilidir?

E07 veya F07;
E22 veya F22;
E24 veya F24;
E25 veya F25.

Profilo bulaşık makinesinde hatalarE07 veya F07. Bu kodun düzenlenmiş kod çözme işlemi “içinden suyun pompalandığı bir delik tıkanmış” gibi ses çıkarır. Aşağıdakiler bunu gösterebilir. Tabaklar doğru şekilde istiflenmedi, nesnelerden biri, bulaşık makinesinin haznesinden suyun pompalandığı deliği kapattı. Veya bir emme deliği bir kanalizasyona takılı.

E22 veya F22. Bu hata, bulaşık makinesindeki filtrelerin herhangi birinin kirli olduğunu veya pompayla ilgili sorun olduğunu gösterir (pervanenin dönmesi zorsa). Profilo bulaşık makinesinde E22 hatasıSitemizde aynı isimdeki makalede daha detaylı olarak açıklanmıştır.

E24 veya F24. Hata F24 basit ve net bir kod çözme özelliğine sahiptir – tahliye hortumu bükülmüş veya tıkanmış, kanalizasyon tıkanmış veya sifonun tahliye çıkışı tıkalı. Fakat aslında, E24 hatası en beklenmedik nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Bu arada, E22 hatasıyla bir arada bulunabilir. Hata E24, web sitemizde uygun adda bir makalede iyi tanımlanmıştır, bu yüzden tekrar etmeyeceğiz.

E25 veya F25. Bu hata, pompa memesi veya tahliye hortumu çok temelde tıkandığında meydana gelir. Diğer bir deyişle, tahliye pompasının kapasitesi kirli suyu itmek için yeterli değildir, sensörler bunu kontrol ünitesine bildirir ve sırayla bir E25 hatası görüntüler ve bulaşık makinesini durdurur. Çözüm, nozulu ve tahliye hortumunu tıkanıklıklardan temizlemek ve pompa pervanesini kontrol etmektir.

Dikkat! Bu, E25 hatasının E22 hatasının bitişiğinde olduğu, yani makine yeniden başlatıldığında ya E25 veya E22 hatalarının ortaya çıkmasıyla ortaya çıkar. Bu durumda, pompanın pervanesinin ne kadar serbest döndüğünü kontrol etmeniz gerekir.

Sensörler ve su anahtarları ile ilgili sorunlar

Bulaşık makinesi, bulaşık yıkama programlarının uygulanmasını izlemeye ve kontrol etmeye yardımcı olan çok sayıda farklı sensör ile donatılmıştır. Bu sensörler arızalandığında, kendi kendine tanılama sistemi bunu tanır ve Profilo bulaşık makinesinin ekranında aşağıdaki hataları görüntüler:

E4, F4;
E6, F6;
E14, F14;
E15, F

E4 veya F4 hatasıyla başlayalım. Bu, püskürtücüye verilen suyun basıncını ve akışını kontrol eden sensörün işlevlerini yerine getirmediği anlamına gelir. Bir arıza nedeniyle ya normal çalışıyor ya da çalışmıyor. Sık sık, sert su nedeniyle püskürtücünün ağızlıklarının tıkanması, içlerinden geçen suyun zayıf şekilde akması ve bunun E4 veya F4 hatalarına yol açması sık rastlanır.

E6 veya F6. Su saflık sensörü arızalı. Bu, ısıtma elemanının yanında bulunan bulaşık makinesinde suyun kalitesini izleyen özel bir sensördür. Bazen yanmış temaslarını değiştirerek ona ikinci bir hayat vermek mümkündür, ancak vakaların% 95’inde değiştirilmesi gerekir.

E14 veya F14. Bulaşık makinesine giren su miktarını kontrol eden sensör düzgün çalışmıyor. Sadece bir uzman bu problemi çözebilir, belki de bu sensörün değiştirilmesi gerekir.

E15 veya F15. Bu hata, bir sızıntı olması durumunda Aquastop sistemine sahip modern bulaşık makinelerinde görülür. Aşağıdakileri yapın:

bulaşık makinesi tepsisinde sızıntı olup olmadığını kontrol edin;
hortumları kontrol edin;
Diğer maddeleri sızıntı açısından inceleyin.

Elektrik problemleri

Profilo bulaşık makinesinde hatalarÇok sayıda sensör sayesinde, modern bir bulaşık makinesinde oldukça karmaşık bir elektrikçi var. Bir terminali yakmak veya çok sayıda kablodan birini yıpratmak yeterlidir ve aşağıdaki hatalardan birini alırsınız:

E01, F01;
E27, F27;
E30, F

E01 veya F01’in yanı sıra E30 veya F30. Bu hatalar bulaşık makinesinin elektrikli veya elektronik aksamındaki bir arızayı gösterir.Her şeyden önce, “açık / kapalı” düğmesinden yeniden başlatılması gerekiyor ve hata en çok ortadan kaldırılıyor. Hata birçok kez tekrarlanırsa, yeni sorunları önlemek için cihazı kapatmanız ve sihirbazı çağırmanız gerekir.

Önemli! Sorunun nedenini kendiniz bulmaya çalışabilirsiniz, ancak o zaman tüm kablolara ve terminallere bakmak zorundasınız ve bu, hatayı bulabileceğiniz gerçeğinden değil, titiz ve hoş olmayan bir iştir.

E27 veya F27. Bulaşık makinesini doğrudan ana şebekeye bağladıysanız, E27 hatasıyla yüzleşmeniz gerekebilir. Gerçek şu ki, ağda periyodik olarak meydana gelen voltaj düşüşlerinin, elektrikli cihazlar üzerinde, kapasitelerine kadar ciddi bir olumsuz etkisi olabilir. Bu nedenle, bir Profilo bulaşık makinesinde sık sık E27 hatasıyla karşılaşırsanız, bir voltaj regülatörü ile ağa bağlayın; sorun çözülecektir.

Profilo ÇAMAŞIR MAKİNESİ ARIZA KODLARI

Profilo Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

Profilo Maxx Classic Serisi Hata Kodları

Profilo Çamaşır Makinesi E1 Arıza kodu – Isıtma Hatası: Profilo Yıkama Makinesi E1 hatası, suyun ısıtılmasında bir sorun olduğunu gösterir.

Profilo Çamaşır Makinesi E2 Arıza Kodu – Motor Hatası: Profilo Yıkama Makinesi E2 Hatası, ana yıkama motorunda bir sorun olduğuna işaret eder. Bu hata çoğunlukla yıpranmış motor fırçalarından kaynaklanır, bu nedenle önce bunları kontrol edin, motora giden kabloların kırık olması, hasar görmüş motor veya ana kontrol paneli ile ilgili problem.

Profilo Çamaşır Makinesi E3 Arıza Kodu– Kapı Kilidi: Profilo Yıkama Makinesi Hatası E3, makinenin kapının kapatıldığını kaydetmediği anlamına gelir. Kapının düzgün kapatılmış olduğundan emin olmak için kontrol edin. Kapı düzgün şekilde kapatılırsa, ancak hata yine de ortaya çıkıyorsa, olası diğer 2 neden olabilir. Bir sonraki adım kapı kilidindeki fişi kontrol etmektir, eğer sıkıca takılıysa, kapı kilidinizin arızalı olduğu ve değişmesi gerektiği anlamına gelir.

Profilo Çamaşır Makinesi E4 Arıza Kodu– Beklenmedik Isıtma: Profilo Yıkama Makinesi E4 hatası, programın bir aşamasında ısıtmanın yapılmaması gereken yerde olduğunu gösterir.

Profilo Çamaşır Makinesi E5 Arıza Kodu – Su Giriş Hata: Profilo Çamaşır Makinesi Hata E5, makinenin su ile dolmadığını gösterir.

Profilo Çamaşır Makinesi E6 Arıza Kodu – Boşaltma Hatası: Profilo Yıkama Makinesi Hatası E6, makinenin suyu boşaltamadığını gösterir. Filtrede ve hortumlarda tıkanma olup olmadığını kontrol edin. Boşaltma pompası arızalı olabilir.

Profilo Çamaşır Makinesi E7 Arıza Kodu – NTC Hatası: Profilo Yıkama Makinesi E7 hatası açık NTC devresini veya hatalı NTC sensörünü belirtir.

Profilo Çamaşır Makinesi E8 Arıza Kodu – Şimdiye kadar doldurma hatası: Profilo Çamaşır Makinesi Hatası E8, makinenin çok fazla suyla dolduğunu gösterir.

Profilo Çamaşır Makinesi E9 Arıza Kodu – Aquastop tetiklendi: Profilo Yıkama Makinesi E9 hatası, su kaçağı sensörünün makinenin tabanında bir su kaçağı tespit ettiğini gösterir.

Profilo Çamaşır Makinesi E11 Arıza Kodu – Güç Frekansı Hatası: Profilo Yıkama Makinesi Hata E11, makineye çalıştırılacak yeterli güç olmadığını gösterir.
Profilo Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

Profilo Logixx 7 Serisi Hata Kodları

Profilo Çamaşır Makinesi Arıza Giderme

işleminde yapabileceğiniz şeyleri yaptıktan sonra makineniz düzelmedi ise Küçükçekmece Profilo Çamaşır Makinesi Servisi olarak bizi araya bilirsiniz.

Profilo Çamaşır Makinesi E16 Arıza Kodu – Kapı Kilidi: Profilo çamaşır makinesi hatası E16, kapı kilidinin kapıyı kilitleyemediğini gösterir.
Sebepler: 1. Kapı yeterince kapamamıştır. 2. Kapı kilidindeki veya ana PCB’deki gevşek tapa. 3. Arızalı kapı kilidi. 4. Hatalı PCB

Profilo Çamaşır Makinesi E17 Arıza Kodu – Su Giriş: Profilo çamaşır makinesi hatası E17 Çamaşır makinesinin normal çalışma seviyesine kadar su doldurması gerektiğini gösterir.
Sebepler: 1. Kapalı musluk musluk suyu veya bükülmüş giriş hortumu. 2. Giriş hortumunda veya su giriş vanasında kirli örgü filtre. 3. Su giriş valfinde arıza var.

Profilo Çamaşır Makinesi E18 Arıza Kodu – Boşaltma Hatası: Profilo çamaşır makinesi hatası E18, suyun boşaltılmadığını veya boşaltma pompasının çalışmakta zorlandığını gösterir. Sebepler: 1. Boşaltma pompası filtre / hortumları veya sıkışmış pompa. 2. Arızalı tahliye pompası.

Profilo Çamaşır Makinesi E19 Arıza Kodu – Isıtma Hatası:Profilo çamaşır makinesi hatası E19, suyun ayarlanan sıcaklığa kadar ısıtılmadığını gösterir.

Profilo Çamaşır Makinesi E20 Arıza Kodu – Beklenen Isıtma: Profilo çamaşır makinesi hatası E20, ısıtmanın programın bir aşamasında yapılmaması gereken yerlerde gerçekleştiğini gösterir.
Profilo Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

Profilo Çamaşır Makinesi E23 Arıza Kodu – Sızıntı Tespit Edildi: Profilo çamaşır makinesi hatası E23, makinenin altındaki plakanın su dolu olduğunu ve sızıntı sensörü etkinleştirilmiş olduğunu belirtti.
Sebepler: 1. Hortumlardan / kapı contasından veya makinenin diğer herhangi bir bölümünden sızdırın.

Profilo Çamaşır Makinesi E26 Arıza Kodu – Basınç Sensörü Hatası: Profilo çamaşır makinesi hatası E26, basınç sensörünün arızalı olduğunu gösterir.

Profilo Çamaşır Makinesi E28 Arıza Kodu – Akış Sensörü Hatası: Profilo çamaşır makinesi hatası E28, su emişinde akış sensörü ile ilgili bir problem olduğunu gösterir.

Profilo Çamaşır Makinesi E29 Arıza Kodu – Su Girişini Tespit Edemeyen Akış Sensörü: Profilo çamaşır makinesi hatası E29, akış sensörünün makineye gerektiğinde girdiği suyu okumadığını gösterir.

Profilo Logixx 7 Serisi Arıza Kodları

Profilo Çamaşır Makinesi E31 Arıza Kodu – Dolum Hatası: Profilo çamaşır makinesi hatası E31, makinenin olması gereken miktarda su doldurduğunu belirtti.

Profilo Çamaşır Makinesi E31 Arıza Kodu – Dolum Hatası: Profilo çamaşır makinesi hatası E31

Profilo Çamaşır Makinesi E34 Arıza Kodu – Kapı Kilidi Hatası: Profilo çamaşır makinesi hatası E34, kapı kilidinin kilitlenmediğini belirtti.

Profilo Çamaşır Makinesi E35 Arıza Kodu – Kapı Kilidi Hatası: Profilo çamaşır makinesi hatası E35, makinenin kapı kilidini açamadığını gösterir.

Profilo Çamaşır Makinesi E37 Arıza Kodu – NTC Sensör Hatası: Profilo çamaşır makinesi hatası E37, NTC sisteminde açık devre olduğunu belirtir.
Profilo Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

Profilo Çamaşır Makinesi E38 Arıza Kodu – NTC Sensör Hatası: Profilo çamaşır makinesi hatası E38, NTC devresinin kısa devre yaptığını gösterir.

Profilo Çamaşır Makinesi E40 Arıza Kodu – Voltaj Hatası: Profilo çamaşır makinesi hatası E40, makineyi çalıştırmak için makinenin yeterli voltaja sahip olmadığını gösterir.

Profilo Çamaşır Makinesi E43 Arıza Kodu – Motor Hatası: Profilo çamaşır makinesi hatası E43, motorun veya tamburun sıkıştığını gösterir.

Profilo Çamaşır Makinesi E47 Arıza Kodu – Motor Kontrol Kartı NTC Sensörü Hatası: Profilo çamaşır makinesi hatası E47, motor modülünün ısı emici NTC’sinin kırıldığını veya kısa devre olduğunu gösterir.

Profilo Çamaşır Makinesi E48 Arıza Kodu – Güç Düşük Gerilim Hatası: Profilo çamaşır makinesi hatası E48, ana PCB’ye düşük besleme gerilimini gösterir.

Profilo Çamaşır Makinesi E49 Arıza Kodu – Güç Aşırı Gerilim Hatası: Profilo çamaşır makinesi hatası E49, makineye verilen gerilimin çok yüksek olduğunu gösterir.

Profilo Çamaşır Makinesi E50 Arıza Kodu – Motor Aşırı Akım Hatası: Profilo çamaşır makinesi hatası E50, motor akımının donanım koruma sınırının üstünde olduğunu gösterir.

Profilo Çamaşır Makinesi E51 Arıza Kodu – IGBT Kısa Devre Hatası: Profilo çamaşır makinesi hatası E51, motor modülünün IGBT’sinin kısa devre yaptığını veya motor modülü ile motor arasındaki bir veya tüm motor tellerinin kısa devre yaptığını gösterir.

Profilo Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

Profilo Çamaşır Makinesi Arıza İşaretleri

cihazınızdaki arızayı gidermede size yardımcı olacaktır.

Profilo Logixx 7 Serisi Hataları

Profilo Çamaşır Makinesi E52 Arıza Kodu – IGBT Kırık Hata: Profilo çamaşır makinesi hatası E52, motor ünitesinin IGBT’sinin kırıldığını gösterir. Motor modülü ile motor arasındaki bir veya tüm motor kabloları kırılmış.

Profilo Çamaşır Makinesi E57 Arıza Kodu – PU-MU iletişimi Hatası: Profilo çamaşır makinesi hatası E57, güç modülü ve motor modülü arasındaki bağlantıda bir sorun olduğunu gösterir.

Profilo Çamaşır Makinesi Arıza Kodu – 3D-Sensör Hatası: Profilo çamaşır makinesi hatası E59, 3D-Sensör veya 3B-Sensör devresinde bir sorun olduğunu gösterir.

Profilo Çamaşır Makinesi E61 Arıza Kodu – Kapı Kilidi Hatası: Profilo çamaşır makinesi hatası E61, kapının kilitli olduğunu, ancak açık veya acil kilit açma işleminin elle gerçekleştiğini gösterir.

Profilo Çamaşır Makinesi E63 Arıza Kodu – Sistem Hatası: Profilo çamaşır makinesi hatası E63, gç / çalışma modülü arasında hiçbir iletişim olmadığını veya gç / kurutma modülü arasında herhangi bir iletişim olmadığını gösterir.

Profilo Çamaşır Makinesi E67 Arıza Kodu – Olası Olmayan veya Var Olmayan Varyant Kodlaması: Profilo çamaşır makinesi hatası E67, PU / OU üzerinde yanlış veya tutarsız değişken kodlamayı gösterir veya kontrol yazılımının uyumsuz olduğunu gösterir.
Profilo Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

Profilo Çamaşır Makinesi E71 Arıza Kodu – BLDC Ön Yükleme Rölesi Hatası: Profilo çamaşır makinesi hatası E71, motor modülünün ön şarj rölesinin kırıldığını veya kısa devre olduğunu gösterir.

Profilo Çamaşır Makinesi E72 Arıza Kodu – BLDC Asimetri Hatası: Profilo çamaşır makinesi hatası E72, motorlu kanatların asimetrik olduğunu gösterir.

Profilo Çamaşır Makinesi E75 Arıza Kodu – BLDC Maks Tork Hata Kodu: E75 Profilo çamaşır makinesi hatası E75, çalışırken ya da motor çalışırken aniden sıkıştığında davulun çamaşırlar tarafından engellendiği veya sınırlandığını belirtir.

Profilo Çamaşır Makinesi E77 Arıza Kodu – BLDC Hat Frekansı Hatası: Profilo çamaşır makinesi hatası E77 hattı frekansı 35 Hz’in altında veya 75 Hz’nin üstünde. Güç kaynağını kontrol edin.

Profilo Çamaşır Makinesi E78 Arıza Kodu – BLDC Donanım Hatası: Profilo yıkama makinesi hatası E78 – motor modülünde donanım hatası.

Profilo Çamaşır Makinesi E82 Arıza Kodu – BLDC Isı emici Aşırı sıcaklık Hatası: Profilo yıkama makinesi hatası E82 – motor modülünün ısı emici sıcaklığı, motor çalışırken donanım koruma sınırının üstünde veya uzun yıkama / sıkma süresine veya fazla yüklenmeye.

Profilo Buzdolabı Hata Kodları

Profilo buzdolaplarının hata kodlarını ayrıntılı olarak inceleyeceğiz. Hata kodları buzdolabının acil durum kodları, arıza nedenini anlamanıza ve onu kendiniz veya bir sihirbazın yardımıyla ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır.

Hata kodu Arıza Eylemler
E1 Hata, buzdolabının yanlış çalıştığını gösterir; Sıcaklık sensörü hasarlı ve doğru çalışamıyor. Sorunu teşhis ettikten sonra, sihirbaz sıcaklık sensörünü değiştirmenizi önerecektir.
E2 Kondansatörün çalışmasından sorumlu sensör çalışmıyor. Sensör, kapatılmış olan buzdolabının arka duvarı bölgesinde bulunur. Hasar görmüş parçanın değiştirilmesiyle sorun çözülür. Teşhis sürecinde, birimin kapıları üzerindeki sızdırmazlık kauçuğunun değiştirilmesi gerekebilir.
E3 Dondurucuda yüksek sıcaklık hüküm sürmektedir. Diyagnostik gereklidir, bunun ardından master, freonun sızıntısını giderir, sıcaklık kontrol cihazını, evaporatörde bulunan anahtarlama valfini değiştirin. Bazen bir sorun, başarısız bir kompresörle ilgili olabilir.
E4 Kondansatör sensörü MK çalışmıyor. Dondurucunun plastik kısmının sökülmesiyle birlikte bir teşhis gereklidir. Teşhis sırasında, bir soğutucu sızıntısını tamir etme ihtiyacı tanımlanabilir.

Bu önemlidir! Kontrol panelinde görüntülenen buzdolabı hataları, bunun veya bu hatanın ana göstergesi olarak kullanılamaz. Sağlanan veriler inceleme için bilgidir. Arızaların çoğunun giderilmesi, profesyonel müdahale gerektirir.

Profilo Buzdolapları Önemli Arızaları

Yüksek kaliteli ekipmana, güvenilir parçaların ve gövde malzemelerinin kullanımına rağmen, ünite birkaç nedenden dolayı başarısız olabilir:
1.Ana şebekenin, elektrik şebekesinin hatalı çalışması sırasında ortaya çıkabilecek arıza. Bu durumda, mühendis yanlış şekilde düzeltebilecek sensörlerin çalışmasını test etmelidir. Voltaj düşmesinden dolayı, buzdolabının elektronik parçaları zarar görebilir. Bu tür problemleri önlemek için kesintisiz güç kaynakları ve voltaj dengeleyicileri kullanın.
2.Evaporatörün duvarlarında hasar. Modern büyük makine düzenli buz çözme gerektirmez. Ancak evaporatörün arızası, odaya yerleştirilmiş bulaşıkların üzerindeki mekanik baskı ile ilişkilendirilebilir. Cihazı bulaşıklarla doldurmak, acele etmeyin, mümkün olduğunca dikkatli olun.
3.Buzdolabı bölmesinde yüksek sıcaklık. Kapıyı açmak, mümkün olan en kısa sürede kapatmayı deneyin. Sızdırmazlık kauçuğunun kalitesine dikkat edin, bir kusur bulunursa derhal bir uzmana danışmak daha iyidir. Ayrıca, odaya hala ılık yiyecek koymayın.
4.Mekanik hasar ve vücut kusurları. Bunu önlemek için, ekipmanı dikkatli kullanın, kapıyı dikkatlice kapatın, üniteyi yatay konumda monte etmeyin.

HATA KODU

SEBEBİ

Buzdolabı bölmesi Sensör kopması / kısa devre
E02 Dondurucu bölmesi Sensör kopması / kısa devre
E06 Buzdolabı evaporatör sensörü Normal çalışma sırasında hata mesajı yok. Otomatik tanılama testinden sonra, evaporatör sensörü arızalandığında E06 görüntülenir.
E07 Dondurucu evaporatör sensörü. Normal çalışma sırasında hata mesajı yok. Otomatik tanılama testinden sonra, evaporatör sensörü arızalandığında E07 görüntülenir.
E15 Ortam Sensörü kopması / kısa devre
E10 Güç modülü yazılımı hatası
E11 Ekran modülü yazılımı hatası
E20 Güç ve ekran modülü arasındaki iletişim hatası.
KAPI AÇIK Kapı 30 saniye daha uzun süre açık kaldığında
LOWPOWER Çalışmıyor, voltaj 85 V US / 165 V EU’nin üzerine çıkana kadar

Profilo Buzdolabı Bağımsız Ayakta Serisi

Satış sonrası servisi aramadan önce: Aşağıdaki notları kullanarak hatayı düzeltip düzeltemeyeceğinizi kontrol edin. Garanti süresi içinde bile, satış sonrası servislerle istişare masraflarını kendiniz üstlenmelisiniz.

Profilo Buzdolabı Serbest Cihaz Hata Kodları

SORUN

MUHTEMEL NEDEN

ÇARE

Sıcaklık, ayardan oldukça farklıdır. Bazı durumlarda, cihazı 5 dakika süreyle kapatmak yeterlidir. Sıcaklık çok yüksekse, birkaç saat bekleyin ve sıcaklığın ayar ile aynı hizada olup olmadığını kontrol edin. Sıcaklık çok düşükse, ertesi güne kadar bekleyin ve sıcaklığı tekrar kontrol edin.

İç aydınlatma çalışmıyor. Ampul arızalı. Ampulü değiştirin: 1. Cihazın fişini prizden çekin veya devre kesiciyi kapatın. 2. Lamba kapağını çıkarın.3. Ampulü değiştirin (yedek ampul: 220-240 V alternatif akım, E14 soketi, watt için hatalı ışığa bakınız).

Soğutma ünitesi artan sıklıkta ve daha uzun süre açık kalıyor. Göğüs kapağı sık sık açılıyor. Gereksiz yere kapağı açmayın.
Havalandırma açıklıkları kapatılmıştır. Tüm engelleri kaldırın.

“Alarm” göstergesi yanar. (cihazda çok sıcak). Göğüs kapağı sık sık açılıyor. Gereksiz yere kapağı açmayın.
Dondurucuya bir sürü yiyecek kondu. Yiyecekleri dondurucuya koymadan önce Süper Dondurmayı açın.
Havalandırma açıklıkları kapatılmıştır. Tüm engelleri kaldırın.
Cihaz bir ısı kaynağının yanında. Minimum mesafeyi koruyun veya bir yalıtım plakası kullanın.

Yeşil kontrol ışığı yanmıyor. Cihaz kapalı. Şebeke fişini takın.
Güç kesintisi; sigorta koruması kapatılmış; elektrik fişi sıkıca takılmamış. Elektrik olup olmadığını kontrol edin, sigortaları kontrol edin.

Cihazın üst kenarında artan don oluşumu. Yoğuşma suyu bujileri doğru konumda değil. Yoğuşma suyu tapalarını cihazın zeminine ve cihazın önüne doğru şekilde yerleştirin.
Taşıma kilitleri çıkarılmadı Dört taşıma kilidinin tümünü çıkarın
Göğüs kapağı sık sık açılıyor. Gereksiz yere kapağı açmayın.

Profilo Refrigerator CI.R Serisi Hata Kodları

Müşteri servisini aramadan önce: Lütfen aşağıdaki bilgilere dayanarak hatayı kendinizin giderip gideremeyeceğini kontrol edin.

ARIZA

MUHTEMEL NEDEN

DÜZELTİCİ EYLEM

Gösterge “E ..” gösteriyor. Elektronik bir arıza tespit etti. Müşteri servisini arayın.

Cihazın soğutma kapasitesi yoktur. Işık çalışmıyor. Ekran yanmıyor Cihaz kapatıldı. Açma / Kapama düğmesine basın.
Güç kesintisi. Gücün açık olup olmadığını kontrol edin.
Sigorta kapatıldı Sigortayı kontrol et
Şebeke fişi doğru şekilde takılmamış. Elektrik fişinin sağlam olup olmadığını kontrol edin.

Soğutma ünitesi daha sık ve daha uzun süre açık kalıyor. Cihaz sık sık açıldı. Cihazı gereksiz yere açmayın.
Havalandırma açıklıkları kapatılmıştır. Engelleri Kaldır.
Dondurucuya bol miktarda taze yiyecek konulur. Süper soğutmayı etkinleştirin.

Işık (LED) çalışmıyor. LED lamba arızalı. Müşteri servisini arayın.
Işık şalteri sıkışmış. Hareket edip etmediğini kontrol edin.

Ekranda “LOWPOWER” mesajı gösterilir. Şebeke gerilimi izin verilen sınır değerin altına düşüyor. Şebeke gerilimi öngörülen değere tekrar ulaştığında, uyarı mesajı söner. Uyarı mesajı daha uzun sürerse, enerji tedarik şirketini bilgilendirin.

Gösterge “HIGHVOLT” gösteriyor. Şebeke gerilimi izin verilen sınır değerini aşıyor. Şebeke gerilimi öngörülen değere tekrar ulaştığında, uyarı mesajı söner. Uyarı mesajı daha uzun sürerse, enerji tedarik şirketini bilgilendirin

Profilo Buzdolabı KI81R Serisi

Profilo Buzdolabı KI81R Serisi Hata Kodları

Müşteri servisini aramadan önce, hatayı kendiniz giderip düzeltemeyeceğinizi kontrol etmek için bu tabloyu kullanın.

Sıcaklık ayarlanan değerden büyük ölçüde farklıdır. Cihazı 5 dakika süreyle kapatın. Sıcaklık çok sıcaksa, birkaç saat sonra sıcaklığı tekrar kontrol edin. Sıcaklık çok soğuksa ertesi gün sıcaklığı tekrar kontrol edin.

Ekranlar yanmıyor. Şebeke fişi doğru şekilde takılmamış. Şebeke fişini takın.
Sigorta attı. Sigortaları kontrol et.
Güç kesildi. Gücün açık olup olmadığını kontrol edin.

Ekranda “E…” yazıyor. Elektronik bir arıza tespit etti. Müşteri servisini arayın.

Bir uyarı sinyali duyulur ve alarm düğmesi yanar Alarm düğmesine basın.Alarm kapatıldı.
Cihaz kapısı açık. Cihazın kapısını kapatın.
Havalandırma açıklıkları kapatıldı. Havalandırma deliklerini temizleyin.

Cihaz soğutma yapmıyor, ekran ve ışık yanıyor. Demo modu açık Onay sinyali çalıncaya kadar düğmeyi 10 saniye basılı tutun. Bekleyin ve cihazın soğumasını kontrol edin.

Profilo Icemaker Arıza Görüntüleme

Bir hata kodu oluşursa, aşağıdaki eylem listesine göre aşağıdaki kontrolü yapın.

KOD

SORUN

AKSİYON

111 Buz üretim döngüsü yarıda kesildi. İcemaker kendi kendine testini başlatın ve buz tepsisinin dönüp dönmediğini gözlemleyin. Buz tepsisi dönmezse: a, Buz yapıcıyı mekanik tıkanma için kontrol edin. b, Mekanik bir tıkanma yoksa, buz yapıcıyı değiştirin.
121 Buz üretim döngüsü yarıda kesildi. İcemaker kendi kendine testini başlatın ve buz tepsisinin dönüp dönmediğini gözlemleyin. Buz tepsisi dönmezse: a, Buz yapıcıyı mekanik tıkanma için kontrol edin. b, Mekanik bir tıkanma yoksa, buz yapıcıyı değiştirin.
131 Buz üretim döngüsü yarıda kesildi. İcemaker kendi kendine testini başlatın ve buz tepsisinin dönüp dönmediğini gözlemleyin. Buz tepsisi dönmezse: a, Buz yapıcıyı mekanik tıkanma için kontrol edin. b, Mekanik bir tıkanma yoksa, buz yapıcıyı değiştirin.
141 Buz tepsisi ısıtıcısı veya icemaker elektroniği arızalı. Isıtıcı ve elektronik parçalar değiştirilemez, buz yapıcıyı değiştirin.
211 Buz yapıcıda sensör arızası Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Arıza kodu tekrar gösterilirse, sensör değiştirilemez, buz yapıcıyı değiştirin.
221 Buz yapıcıda sensör arızası Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Hata kodu tekrar görüntüleniyorsa, Sensör değiştirilemez, buz yapıcıyı değiştirin.
231 Dahili buz makinesi arızası. Buz yapıcıyı değiştirin
241 Kapı açıkken Kendi Kendine Test Başarısız Oldu. Kapı anahtarını bantla sabitleyin.
311 Dahili buz makinesi arızası Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Arıza kodu tekrar görüntüleniyorsa, Buz yapıcıyı değiştirin
312 Buz makinesi motoru arızalı Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Hata kodu tekrar görüntüleniyorsa, Buz makinesi motoru değiştirilemez, buz yapıcısını değiştirin
313 Buz yapıcının su vanası arızalı Dondurma makinesinin su doldurma vanasını kontrol edin: Sorunlu ise su vanasını değiştirin Su vanası normal ise, icemaker’ı değiştirin.
314 Buz tepsisi ısıtıcısı arızalı. Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Arıza kodu tekrar görüntüleniyorsa, Isıtıcı değiştirilemez, buz yapıcıyı değiştirin.
315 Dondurma giriş suyu ısıtıcısı problemi. Giriş şofbeni direncini kablo şemasına göre kontrol edin. ABD Versiyonu: 7kOhm EU Versiyon: 33kOhm Direnç tamamsa, Icemaker’ı değiştirin.
321 Dahili buz makinesi arızası Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Hata kodu tekrar görüntüleniyorsa, buz yapıcıyı değiştirin.
322 Buz makinesi motoru arızalı Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Arıza kodu tekrar görüntüleniyorsa, Buz yapma makinesi motoru değiştirilemez, buz yapıcıyı değiştirin
323 Buz yapıcının su vanası arızalı Dondurma makinesinin su doldurma vanasını kontrol edin: Sorunlu ise su vanasını değiştirin Su vanası normal ise, icemaker’ı değiştirin.
324 Buz tepsisi ısıtıcısı arızalı. Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Arıza kodu tekrar görüntüleniyorsa, Isıtıcı değiştirilemez, buz yapıcıyı değiştirin.
325 Dondurma giriş suyu ısıtıcısı problemi. Giriş şofbeni direncini kablo şemasına göre kontrol edin. ABD Versiyonu: 7kOhm EU Versiyon: 33kOhm Direnç tamamsa, Icemaker’ı değiştirin.
332 Dahili buz makinesi arızası Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Arıza kodu tekrar görüntüleniyorsa, Buz yapıcıyı değiştirin
333 Dahili buz makinesi arızası Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Hata kodu tekrar görüntüleniyorsa, buz yapıcıyı değiştirin.
334 Dahili buz makinesi arızası Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Hata kodu tekrar görüntüleniyorsa, buz yapıcıyı değiştirin.
335 Dahili buz makinesi arızası Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Hata kodu tekrar görüntüleniyorsa, buz yapıcıyı değiştirin.
342 Dahili buz makinesi arızası Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Hata kodu tekrar görüntüleniyorsa, buz yapıcıyı değiştirin.
343 Dahili buz makinesi arızası Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Hata kodu tekrar görüntüleniyorsa, buz yapıcıyı değiştirin.
344 Dahili buz makinesi arızası Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Hata kodu tekrar görüntüleniyorsa, buz yapıcıyı değiştirin.
345 Dahili buz makinesi arızası Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Hata kodu tekrar görüntüleniyorsa, buz yapıcıyı değiştirin.
411 Dahili buz makinesi arızası Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Hata kodu tekrar görüntüleniyorsa, buz yapıcıyı değiştirin.
421 Dahili buz makinesi arızası Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Hata kodu tekrar görüntüleniyorsa, buz yapıcıyı değiştirin.
511 Ana voltaj yüksek. Ana voltajı kontrol et
521 Ana voltaj düşüktür. Ana voltajı kontrol et
531 Dahili buz makinesi arızası. Cihazı kapatıp açın. Arıza kodu tekrar gösterilmez, bu arıza geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Arıza kodu tekrar görüntülenirse, cihazın arkasındaki su giriş ısıtıcısını kontrol edin. Isıtıcı arıza ise, agai görüntülenir.
541 Dahili buz makinesi arızası. Cihazı kapatıp açın. Arıza kodu tekrar gösterilmez, bu arıza geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Arıza kodu tekrar görüntülenirse, cihazın arkasındaki su giriş ısıtıcısını kontrol edin. Isıtıcı arıza ise, agai görüntülenir.
551 Dahili buz makinesi arızası. Cihazı kapatıp açın. Arıza kodu tekrar gösterilmez, bu arıza geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Arıza kodu tekrar görüntülenirse, cihazın arkasındaki su giriş ısıtıcısını kontrol edin. Isıtıcı arıza ise, agai görüntülenir.

Uyarı sinyali

Uyarı sinyalini kapatmak Alarm düğmesine 1 basılırsa, uyarı sinyali kapanır ve ekran bekleme moduna sıfırlanır.

Kapı uyarı sinyali

Cihaz kapısı bir dakikadan daha uzun süre açık kalırsa, kapı uyarı sinyali yanar. Uzun vadeli bir uyarı sinyali duyulur.

Sıcaklık uyarısı

Dondurucu bölmesi çok sıcaksa, sıcaklık uyarı sinyali yanar. Bir bip sesi geliyor.

Alarm düğmesi: yanar

Sıcaklık göstergesi: yanıp söner

Açıklama: Sıcaklık uyarısı: Dondurulmuş gıdaların çözülme riski yoktur

Alarm düğmesi: yanıp söner

Sıcaklık göstergesi: yanıp söner

Açıklama: Çözülme uyarısı: Dondurulmuş yiyeceklerin çözülme riski vardır.

Alarm düğmesi: yanıp söner

Sıcaklık göstergesi: yanar

Açıklama: Çözülme uyarısı: Bir süre dondurucu bölmesi çok sıcaktı. Dondurulmuş gıdalar çözülme riski altındadır.

Çözülme Uyarısı

Eğer tat, koku ve görünüm değişmediyse, yiyecek kaynatılabilir veya kızartılabilir ve sonra tekrar dondurulabilir. Dondurulmuş ürünleri artık maks. depolama süresi.

Sıcaklık Uyarısı

Uyarı sinyali donmuş gıda için herhangi bir risk olmadan açılabilir:
•Cihaz açıldığında.
•cihaza çok miktarda taze yiyecek konulduğunda.
•Dondurucu bölmesi kapağı çok uzun açıksa.

E0 – Dış üniteler arası haberleşme hatası Daha Fazlası için tıklayınız.
E1 – Faz Hatası Daha Fazlası için tıklayınız.
E2 –Dış ünite ile iç ünitelerarasında iletişim hatası
E4 –Dış ortam sıcaklığı sensor hatası (T4)
E7 – Kompresör basma borusu sıcaklık sensör arızası
E5 – Voltaj Koruması
E8 – Dış Ünite Adres Hatası
xE9 – EEPROM sistem ile uyumlu değil.
xH0 – Elektronik kart üzerindeki chipler arası haberleşme hatası (IR341)

H3 – Dış ünite sayısında artma
H7 – İç Ünite Sayısında Azalma
H8 – P1 – Yüksek Basınç Sensörü
H1 – Elektronik kart üzerindeki chipler arası haberleşme hatası (0537)
H2 – Dış ünite sayısında azalma
H6 – 100 Dakika İçerisinde, 3 Defa P4 Arızası Hatası

P0 –İnverter Kompresör Basma Hattı Yüksek Sıcaklık Hatası
P4 – Basma Hattı Yüksek Sıcaklık Hatası
P2/H5 – Alçak basınç koruması
P3 – Kompresör Yüksek Akım Koruması
P5 – Kondenser Yüksek Sıcaklık Koruması
H4 – Dış ünite İnverter Kart Koruması.
P6 – 60 dakika içerisinde 3 kez H4 hatası dolayısı ile dış inverter kart koruması
P9/H9 – Fan Kartı Hatası
L0/L8/L9Hatası
L2 Hatası

E0 – Mod çakışması Daha Fazlası için tıklayınız.
E1 – İç ünite ve dış ünite arasında iletişim arızası Daha Fazlası için tıklayınız.
E2 – Oda sıcaklığı sensör arızası (T1)
E3 – Evaporatör sıcaklık sensörü arızası (T2)
E4 – Evaporatör çıkış sıcaklığı sensör arızası (T2B)
E7 – EEPROM arızası
Ed – Dış ünite arızası
FE – İçünitede adres yok
EE – Su seviye alarmı

Profilo (Kombi) Arızaları Ve Çözümü;
Profilo Kombi A8 Arıza Kodu: BUS iletişiminde kesinti.Bağlantı kablosunu ve termostatı kontrol edin
Profilo Kombi b1 Arıza Kodu: Kod anahtarı algılanmıyor.Kod anahtarını Doğru yerleştirin, numarasını Kontrol edin, Gerekirse değiştirin.
Profilo Kombi B2 veya B3 Arıza Kodu: Dahili hata.Teknik Destek Alınız.

Profilo Kombi A7 Arıza Kodu: Sıcak kullanım suyu NTC sensörü (DHW-NTC) arızalı.Kullanım suyu sıcaklık sensörünü ve bağlantı kablosunu kontrol edin,(Sıcaksu NTC sini değiştirin.)
.
Profilo Kombi C6 Arıza Kodu: Fan Motoru çalışmıyor.Fan Motoru Arızalı Değiştirin.
Profilo Kombi CC Arıza Kodu: Hava Sivici (prosestat) Algılanmıyor.Oda termostatını ve bağlantı Kablosunu Kontrol edin.
Profilo Kombi C4 Arızası : Profilo kombi C4 hatası kombinin kartı ile alakalı arızalarda ortaya çıkar. Profilo kombi kart tamiri ile arıza giderilebilir.
Profilo Kombi D3 Arıza Kodu: 8 ve 9 Bağlantısı Noksan veya Harici ısı limitörü Aktif olmuş.Soket Yuvasına oturmamış, Köprü eksik, Yerden Isıtma Sıcaklık Sınırlayıcısı Aktif olmuş.
Profilo Kombi D5 Arıza Kodu: Harici Sıcaklık NTC Sensörü Arızalı (Denge kabı).Harici Sıcaklık NTC Sensörünü ve Kablolarını Kontrol ediniz.
Profilo Kombi E2 Arıza Kodu: Çıkış suyu Isı NTC Sensörü arızalı.Isı sensörünü değiştirin veya servis Desteği almalısınız (0312)436 54 55
Profilo Kombi E9 Arıza Kodu: Isı Bloğundaki Emniyet Termostatı (STB), Atık gaz emniyet sensörü veya Düşük Basınç Emniyet Şalteri Aktif olmuş.
Profilo Kombi EA Arıza Kodu: Alev algılanmıyor. Kombinizin Gaz giriş vanası açık mı ?
Gaz giriş basıncını, şebeke bağlantısını, ateşleme elektrodu ve kablosunu, iyonizasyon elektrodu ve kablosunu, atık gaz borusunu ve CO2 kontrol edin.
Profilo Kombi F0 Arıza Kodu: Dahili hata.Genel Arıza Teknik Destek Alınız.
Profilo Kombi F1 Arıza Kodu: Dahili hata.Genel Arıza Teknik Destek Alınız.
Profilo Kombi F7 Arıza Kodu: Kombi kapandığı halde alev algılanmaya devam ediyor.
Profilo Kombi FA Arıza Kodları: Gaz kesildiği halde alev algılanmaya devam ediyor.İyonizasyon elektrodunu ve Vanasını Kontrol edin. Kondens suyu sifonunu temizleyin. Atık gaz yolu açık mı ?
Profilo Kombi Fd Arıza Kodları: Yanlışlıkla vede uzun süreli olarak Re Set düğmesine basılmış.Re Set düğmesine tekrar basın
Profilo Kombi AA Arızası: Alev algılanmıyor. Cihazın Gaz giriş armatürü(vanası) açık mı ?
Gaz giriş basıncını, şebeke bağlantısını, ateşleme elektrodu ve kablosunu, iyonizasyon elektrodu ve kablosunu, atık gaz borusunu ve CO2 kontrol edin. Cihazınızı maximum 3 defa resetleyin düzelmemesi durumunda Teknik destek için servis kaydı oluşturunuz.
KOMBİ C1 ARIZASI

Kombi C1 arızası Profilo ve Eca marka kombilerde cihazın atık gaz sisteminde arıza olduğunu gösterir. Profilo kombi C1 arızası, Eca kombi C1 arızası ve bu kombilerde karşılaşabileceğiniz tüm diğer şikayetleriniz için güvenilir ve kaliteli servislerimizden yararlanabilirsiniz. (0312)436 54 55

Kombi arızaları: Profilo kombi c1 arızası, Profilo silver kombi c1 arızası, Profilo kombi c1 arızası nasıl giderilir, Profilo kombi c1 arıza kodu

Kombi C1 arızası nedir ne yapmak gerekir ?

Atık gaz sisteminde meydana gelen problem Fan Motıru veya dif. basınç şalter arızası olarak ortaya çıkan C1 Hata kodu için kombide fan motoru sağlam mı kontrol edilmeli, Çalışıyorsa arıza hava (sivici) prosestatında veya Prosestata giden borularda tıkanıklık olabilir. Arıza devam ediyorsa elektronik kartta sorun olabilir. Bu Arıza Hatası İçin kullanıcı Teknik servis Desteği Almalısınız. En kısa zamanda bir Kombi Servisi çağırmalısınız.
KOMBİ C6 ARIZASI

Profilo Silver classic C6 arızası

C6 Arıza Kodu Profilo Kombi Cihazlarında C6 hata kodunu Hava AkışıVerimli Çalışmadığı anlamına Gelir.

Profilo Kombi c6 Arıza Kodu Nasıl Giderilir

Hava Akışı Şeçeneklerine Göz atalım.

Fan Motoru
Prosestat(Hava Sivici)
Yıllık Periyodik Bakımı Yapılmayan Kombi.
Elektronik Kart (Ana Kart)

Yukarda belirtilen seçeneklerden Herhangi birinde Problem Mevcut Değilse Teknik Servisi Aramalısınız.
Profilo exclusive D3 ARIZASI

Profilo KOMBİ exclusive D3 Hata kodu:9 ve 8 Bağlantısı Noks>n veya Harici Sıcaklık limitörü Devreye Girmiş .Soket Yuvasına oturmamış, Köprü eksik, Yerden Isıtma Sıcaklık Sınırlayıcısı Aktif olmuş.

Profilo Exclusive D3,C1,C6 Arızası

Profilo kombi hata kodları C1

Profilo kombi c1 arıza kodu

Profilo kombi c1 hatası nedir

Profilo kombi D3 arızası nedir

Profilo kombi c1 arizasi

Profilo kombi c1 arızası nasıl giderilir

Profilo silver kombi c1 arızası

Profilo kombi c6 hata kodu,

Profilo kombi c6 arızası nasıl giderilir

Profilo kombi c1 arızası nasıl giderilir

Profilo kombi ea arızası nasıl giderilir

Profilo kombi c4 arızası nedir

Profilo kombi ea hatası nasıl giderilir

Profilo kombi ea hatası çözümü

Profilo kombi anakart fiyatları

dif basınç şalteri nedir

Profilo kombi c1 arızası veriyor ne yapabilirim,Profilo kombi c1 arızası veriyor ne yapmalıyım,

Profilo kombi arıza kodları AA

Profilo kombi AA hatası nasıl giderilir

Profilo kombi aa hatası çözümü

Profilo kombi aa arızası nasıl giderilir

Profilo kombi AA arızası nedir

Profilo classic plus kombi AA hatası

Profilo kombi arıza kodları AA

Profilo kombi arıza kodları AA
Profilo Kombi A7 Arıza Kodu Nedir ?

Kombi cihazınızın sensörü (NTC) arızasından kaynaklanan Arıza Kodu Nedir ?dur.Kullanım suyu sıcaklık sensörünü ve bağlantı kablosunu kontrol edin.Sorun devam ederse kombi servisimiz ile irtibata geçerek teknik servis hizmeti alın.
Profilo Kombi A8 Arıza Kodu Nedir ?

Kombi cihazınızın BUS iletişimindeki sorun sonucu ortaya çıkan Arıza Kodu Nedir ?dur.Bağlantı kablosunu ve termostatı kontrol edin.Sorun devam ederse servisimiz ile irtibata geçiniz.
Profilo Kombi B1 Arıza Kodu Nedir ?

Kombinizin Kod anahtarı cihaz tarafından algılanmadığında ortaya çıkan Arıza Kodu Nedir ?dur..Kod anahtarını yerine doğru takın, numarasını kontrol edin, gerekirse değiştirin.Bizimle irtibata geçerek kombi servis hizmeti alın.
Profilo Kombi B2 veya B3 Arıza Kodu Nedir ?

Büyük olasılıkla elektronik karttan kaynaklanan arıza sonucu ortaya çıkan koddur.Değişmesi veya tamiri gereklidir.Servisimiz ile irtibata geçerek teknik servis hizmeti alın.
Profilo Kombi C6 Arıza Kodu Nedir ?

Kombi Fan motorundaki arıza sonucu orya çıkan Arıza Kodu Nedir ?dur.Değişmesi gerekmektedir.Servisimizi arayınız.
Profilo Kombi CC Arıza Kodu Nedir ?

Kombi tarafından Dış hava sensörü algılanamıyor olmasından kaynaklı Arıza Kodu Nedir ?dur.Dış hava termostatını ve bağlantı kablosunu kontrol edin.Servisimiz ile irtibata geçerek kombi servis hizmeti alınız.
Profilo Kombi D3 Arıza Kodu Nedir ?

8 ve 9 köprüsü eksik veya harici sıcaklık limitörü devreye girmiş.Soket yerine oturmamış, köprü eksik, yerden ısıtma sıcaklık sınırlayıcısı devreye girmiş.Bizimle irbata geçerek teknik servis hizmeti alın.
Profilo Kombi D5 Arıza Kodu Nedir ?

Harici (extern) sıcaklık sensörü arızalı (Denge kabı).Harici (extern) sıcaklık sensörünü ve kablolarını kontrol edin.Bizimle irtibata geçerek teknik servis hizmeti alın.
Profilo Kombi E2 Arıza Kodu Nedir ?

Kombinizin gidiş suyu sıcaklık sensörü arızalı.Sıcaklık sensörünü değiştirin.Servisimiz ile irtibata geçerek teknik servis hizmeti alın.
Profilo Kombi E9 Arıza Kodu Nedir ?

Kombi Isı bloğundaki emniyet termostatı (STB), atık gaz emniyet sensörü veya düşük basınç emniyet şalteri devreye girmiş.Bizimle irtibata geçerek teknik servis hizmeti alın.
Profilo Kombi EA Arıza Kodu Nedir ?

Kombiye gaz girişinin yetersiz olması veya gaz girişi olmaması sonucunda ortaya çıkan Arıza Kodudur.

Gaz giriş basıncını, şebeke bağlantısını, ateşleme elektrodu ve kablosunu, iyonizasyon elektrodu ve kablosunu, atık gaz borusunu ve CO2 kontrol edin.Bizimle irtibata geçerek teknik servis hizmeti alın.
Profilo Kombi F0 Arıza Kodu Nedir ?

Kombi anakart arızası sonucu ortaya çıkan Arıza Kodu Nedir ?dur.Kombi servisimizi arayınız.
Profilo Kombi F1 Arıza Kodu Nedir ?

Kombi elektronik kartı arıza sonucu ortaya çıkan Arıza Kodu Nedir ?dur.Tamiri veya değişmesi hususunda servisimiz ile irtibata geçiniz.
Profilo Kombi F7 Arıza Kodu Nedir ?

Profilo Hata Kodları, Arıza Kodları ve Çözümü hakkında daha fazla bilgi, detaylı bilgi ve servis ihtiyaçlarınız için bize (0324) 502 30 04 veya (0324) 502 30 05 numaralardan çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz.

Call Now Buttonservis kaydı