Çağrı Merkezi

(0324) 502 30 05

Hoover Hata Kodları, Arıza Kodları ve Çözümü

Hoover Hata Kodları, Arıza Kodları ve Çözümü hakkında daha fazla bilgi, detaylı bilgi ve servis ihtiyaçlarınız için bize (0324) 502 30 04 veya (0324) 502 30 05 numaralardan çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz.

Hoover Bulaşık Makinesi Hata Kodları Arıza Düzeltme bulaşık makineleri Hoover Slimline serisine dahil edilmiştir. Mevcut aralığa ait modeller nispeten küçük kapasiteye sahiptir (10 yer ayarı). Onlar 6 program ve seçim için 4 sıcaklık ve hızlı yıkama seçeneği var. Eco Plus modu, karşı dengeli güvenlik kapısı ve modele bağlı olarak üçüncü bir sepet bulunabilir
Hoover Bulaşık Makinesi Hata/Arıza Kodları
KOD ARIZA ÇÖZÜM
E2 Su doldurma zaman aşımı Bulaşık makinesi makul bir sürede su ile doldurulamadı. Su kaynağını
kontrol edin Su giriş vanasını
kontrol edin Su giriş vanasına kablo
bağlantısını kontrol edin Su giriş vanasınabağlantıları kontrol edin
E3 Su tahliyesi zaman aşımı Bulaşık makinesi, suyu makul bir süre içinde tahliye edemedi. Su tahliyesini veya atık hortumunu
kontrol edin Su tahliye noktasında su tesisatını kontrol edin Su tahliye pompasını
kontrol edin Su tahliye pompasına kablo
bağlantısını kontrol edin Su tahliye pompasına bağlantıları kontrol edin
E4 Anti sel tertibatı devreye girer Bulaşık makinesi, aktif hale gelen sel baskın cihazından su sızıntısı tespit etti. Herhangi bir sızıntı olup olmadığını
kontrol etmek için bulaşık makinesinin tabanını kontrol edin. Sızıntı yapan tüm bileşenleri
çözünüz.
E5 NTC hatası tespit edildi Bulaşık makinesi sıcaklık sensörü veya NTC ile algılandı ve hata verdi, bu durum açık NTC algılamanın yanı sıra kısa bir süreliğine de kaynaklanabilir. Sıcaklık sensörüne giden kabloyu kontrol
edin Sıcaklık sensörünü
kontrol edin Kablo kontrol modülünü kontrol edin
E7 Ana sirkülasyon pompası hatası tespit edildi Bulaşık makinesi kontrol modülü, ana motordaki takometreli dinamoda veya Şekerleme olarak geri sirkülasyon pompasında bir arıza tespit etti. Bize göre, bir hataya sahip motor takozu. Motorun kablo bağlantısını
kontrol edin Motor takozunun yerinde ve hasarsız olduğunu kontrol edin Kontrol modülünü kontrol edin
E8 Su ısıtma zaman aşımı veya hata Bulaşık makinesi makul bir süre içinde suyla ısınamadı veya su ısıtma elemanını tespit edemedi. Su ısıtma elemanı kablolamasını
kontrol edin Su ısıtma elemanını
kontrol edin Kabloları ana kontrol modülüne kontrol edin
E9

Bulanıklık sensörü arızası Bulaşık makinesi, karterdeki “bulanıklık” seviyesini okuyarak sudaki deterjan seviyesini algılayan kızılötesi sensör olan türbidite sensörü ile ilgili bir problem tespit etti.

Bu arıza kodunun sadece bu özelliğe sahip modellerde görüneceğini unutmayın.
Türbidite sensörü kablolarını
kontrol edin Bulanıklık sensörünü
kontrol edin Kontrol modülünü kontrol edin
ee Su ısıtma elemanı emniyet anahtarı açık devre Su ısıtma elemanını
kontrol edin Su ısıtma elemanı kablolarını
kontrol edin Kablo ve konnektörleri ana kontrol modülüne kontrol edin
Eh Su ısıtma elemanı emniyet şalteri kısa devre Su ısıtma elemanını
kontrol edin Su ısıtma elemanı kablolarını
kontrol edin Kablo ve konnektörleri ana kontrol modülüne kontrol edin
ei Su ısıtma elemanı arızası Bulaşık makinesi su ısıtma elemanını tespit edemedi veya ısıtıcıda kısa devre tespit etti. Su ısıtma elemanı kablolamasını
kontrol edin Su ısıtma elemanını
kontrol edin Kabloları ana kontrol modülüne kontrol edin

Hoover bir elektrikli süpürge şirketi olarak bilinse de, aynı zamanda yıkayıcılar, buzdolapları ve bulaşık makineleri dahil olmak üzere başka türde ev aletleri de üretmektedir.

Hoover bulaşık makineleri iki gruba ayrılabilir: büyük kapasite veya tam boy (16 ve 12 yer ayarları) ve küçük kapasite veya Slimline
KOD ARIZA ÇÖZÜM
E1 Su doldurma zaman aşımı Bulaşık makinesi makul bir sürede su ile doldurulamadı. Su kaynağını
kontrol edin Su giriş vanasını
kontrol edin Su giriş vanasına kablo
bağlantısını kontrol edin Su giriş vanasına bağlantıları kontrol edin.
E2 NTC hatası tespit edildi Bulaşık makinesi sıcaklık sensörü veya NTC ile algılandı ve hata verdi, bu durum açık NTC algılamanın yanı sıra kısa bir süreliğine de kaynaklanabilir. Sıcaklık sensörüne giden kabloyu kontrol
edin Sıcaklık sensörünü
kontrol edin Kablo kontrol modülünü kontrol edin.
E3 Su ısıtma zaman aşımı veya hata Bulaşık makinesi makul bir süre içinde suyla ısınamadı veya su ısıtma elemanını tespit edemedi. Su ısıtma elemanı kablolamasını
kontrol edin Su ısıtma elemanını
kontrol edin Kabloları ana kontrol modülüne kontrol edin
E4 Bulaşık makinesi tahliye edemedi Bulaşık makinesi suyu karterden tahliye etmeyi başaramadı.

Pompada herhangi bir tıkanıklık veya tıkanıklık olup olmadığını
kontrol edin.

Drenaj pompasını
kontrol edin. Drenaj pompasına giden kabloları kontrol edin.
E5 Akış ölçeri doğru yanıt vermiyor veya okunmuyor Bulaşık makinesi debimetreyi doğru olarak algılayamadı ve muhtemelen doldurmuyor. Debimetreyi
kontrol edin Tıkanıklık için rejenerasyon haznesini kontrol edin.

Hoover Çamaşır Makinesi Hata Kodları Arıza Düzeltme Bu makineler, makinede bir sorun varsa ve ön panelde düzenli olarak yanıp sönen bir ışık veya bu durumda dijital bir ekranla gösterilecekse bir hata kodunu gösterir. sorun resetlendiğinde ortadan kalkabilir.
Hoover Çamaşır Makinesi Hata/Arıza Kodları

Makinenizde dijital bir ekran yoksa ve kontrol panelinde düzenli olarak yanıp sönen bir ışık varsa, ışığın duraklama sayısı arasında kaç kez yanıp söndüğünü ve ilgili hata kodunu vermenizi sağlayın.

Şimdi yapacağım şey, Hoover hata kodunu başlatan bölgeyi tanımlamanıza yardımcı olmak için makinenin bağlantısını kesmek ve üst ve arkayı çıkarmaktır. Artık makinenin üst kısmı ve arka kısmı çıkartıldı, hadi hata kodlarını inceleyelim.

Hoover Çamaşır Makinesi E01 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E01 Hata Kodu (veya bazı modellerde bir E07 hata kodu) kapı kilidi ile ilgili bir sorunu belirtir. Bu, kapı kilidinin kendisi, kablolama veya PCB kartına bağlantı ile ilgili bir sorun olabilir.

Hoover Çamaşır Makinesi E02 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E02 Hata Kodu Doldurma ile ilgili bir sorunu gösterecektir. Şimdi bu, ya sıkışmış, tıkalı ya da sıkışmış bir doldurma hortumu ya da su kaynağı ya da valflerle ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir.

Hoover Çamaşır Makinesi E03 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E03 Hata Kodu Boşaltma devresinde bir sorun olduğunu gösterir. Bu genellikle pompada sıkışmış bir şey olduğu anlamına gelir.

Hoover Çamaşır Makinesi E04 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E04 Hata Kodu Anti selde bir sorun olduğu anlamına gelebilir, bu da tabanda su olduğunuzu gösterir ve bir sızıntınız olduğunu gösterebilir.

Hoover Çamaşır Makinesi E05 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E05 Hata Kodu NTC ile ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir (arkadaki su sıcaklık sensörü). Yeniden bağlanması gereken gevşek bir bağlantı kadar basit olabilir.

Hoover Çamaşır Makinesi E06 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E06 Hata Kodu Hata kodu bir dönüşten sonra düz olarak gösteriliyorsa veya kontrol panelinde bir sorun olduğunda, makinenin dengesiz kalması ile ilgili bir sorun var.

Hoover Çamaşır Makinesi E07 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E07 Hata Kodu Kapı kilidinde veya motor sıkıştığında ve dönülemezken bir problemdir.

Hoover Çamaşır Makinesi E08 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E08 Hata Kodu Motor hız sensöründe bir problem olduğunu gösterir. Bu, motorun yavaşlamadan ve durmadan önce birkaç saniye çok yüksek hızda dönmesine neden olabilir. Ayrıca motorun dönmediği anlamına da gelebilir.

Hoover Çamaşır Makinesi E09 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E09 Hata Kodu Devre kartı üzerindeki motor triyakında bir sorun olduğunu gösterir. Bu, herhangi bir motor sürücünüz olmadığı anlamına gelebilir.

Hoover Çamaşır Makinesi E10 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E10 Hata Kodu Motorlu seçici ile ilgili bir sorun olduğu anlamına gelebilir. Yeni makinelerde, eğer varsa, bir davul sensörü sorunu gösterebilir.

Hoover Çamaşır Makinesi 11-12-13-14 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi 11-12-13-14 Hata Kodu Kadar olan hata kodları, yıkayıcı kurutucuları ile ilgili tüm konularla ilgilidir.

Hoover Çamaşır Makinesi E11 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E11 Hata Kodu Kurutucu ısıtıcısında veya modülde bir açık devre olduğunu gösterir. Sıkma devresinde hasar görebileceğinden, kabloları devre kartının üstündeki sensörden devre kartına kontrol etmek iyi bir fikirdir.

Hoover Çamaşır Makinesi E12 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E12 Hata Kodu PCB iletişim hatası veya kurutucu ısıtıcı sensöründe açık bir devre önerir.

Hoover Çamaşır Makinesi E13 Hata Kodu

PCB’de E14 hata kodu gibi bir sorun olduğu anlamına gelir . Bu ayrıca, kurutucu ısıtıcı veya NTC ile ilgili bir sorunu da gösterebilir.

Hoover Çamaşır Makinesi E15 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E15 Hata Kodu Devre kartında bir sorun olabileceğini gösterir. Programlanmamış olabilir veya bellek yongası bozulmuş olabilir.

Hoover Çamaşır Makinesi E16 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E16 Hata Kodu Sigorta kutusunun ve diğer rasgele çevrim hatalarının devreye girmesine neden olabilecek bir ısıtıcı izolasyon sorunu olduğu anlamına gelir, ancak ısıtıcınızın değiştirilmeden ispat edilmesi zordur.

Hoover Çamaşır Makinesi E17 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E17 Hata Kodu Motor takometresinde bir sorun olduğu ve motorunuzun dönmemesine neden olabileceği anlamına gelir.

Hoover Çamaşır Makinesi E18 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E18 Hata Kodu PCB ile ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir.

Hoover Çamaşır Makinesi E20 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E20 Hata Kodu Tahliye pompasının tıkalı olmadığını kontrol edin Bazı modellerde, tahliye pompasında bir engel veya tıkanıklık E20’nin ekranda görünmesine neden olabilir. Pompayı kontrol ettikten ve temizledikten sonra hata devam ederse, lütfen iletişim merkezimizi arayın ve daha fazla öneri için danışmanlarımızdan biriyle konuşun.

Hoover Hata Kodları, Arıza Kodları ve Çözümü hakkında daha fazla bilgi, detaylı bilgi ve servis ihtiyaçlarınız için bize (0324) 502 30 04 veya (0324) 502 30 05 numaralardan çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya Paylaşım