Çağrı Merkezi

(0324) 502 30 05

Baymak Hata Kodları, Arıza Kodları ve Çözümü

Baymak Hata Kodları, Arıza Kodları ve Çözümü hakkında daha fazla bilgi, detaylı bilgi ve servis ihtiyaçlarınız için bize (0324) 502 30 04 veya (0324) 502 30 05 numaralardan çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz.

Baymak klima arıza kodları, baymak markalı klimaların ekranlarında görülebilecek Baymak klima arıza kodları aşağıdaki gibidir.

F0 Arıza kodu: Baymak klima kumandasında arıza

P6 Arıza kodu: Klima filtresinin kirlenmesi

E1 Arıza kodu: oda sıcaklığı sensöründe arıza

E2 Arıza kodu: Dış ünite sensöründe arıza

E4 Arıza kodu: Komprosör arızası

R5 Arıza kodu: Gaz kaçağı sorunu

Ch0 Arıza kodu: kapalı devre veya ortam sıcaklığı sensörünün açık kalması

Ch1 Arıza kodu: Evep boru sıcaklığının açık olması

Ch2 Arıza kodu: görüntü tşlarında arıza

Ch3 Arıza kodu: tahliye havası sensöründe meydana gelen arıza

3 Saniyede 1 ışık yanıp sönüyorsa: iç ünitede bulunan termistörlerin açık veyahut kapalı devre olması

3 Saniyede bir 2 ışık yanıp sönüyorsa: dış ünitede bulunan termistörlerin açık veyahut kapalı devre olması

3 saniyede bir 5 ışık yanıp sönüyorsa: dış üniteler arasında sinyal yani iletişim yetersizliği sorunu

Baymak kombi arıza kodları

E01 Arıza Kodu: Kombinin ateşleme yapmadığını gösterir. Kombiden sıcak su ve ısınmak için faydalanılamaz. Falke, Luna, Baxi Luna modellerinde bu arıza kodunun belirmesi gaz valfinde veya anakartında sorun olduğunu gösterir. Reset tuşuna basarak çözüme ulaşamazsanız servis tarafından onarımının gerçekleştirilmesi gereklidir.

E02 Arıza Kodu: Aşırı ısınma ya da limit termostatının arızalanması durumunda cihaz bu arıza kodunu vermektedir. Termostatın tamiri veya değişimi sonucun sorun ortadan kalkacaktır.

E03 Arıza Kodu: Baca sensöründeki hatada kombi bu uyarıyı verir. Servis ile görüşerek sorunun çözümü sağlanabilir.

E04 Arıza Kodu: Baxi Luna modelinde görülen bu arıza kodu, gaz sisteminde veya iyonizasyonda meydana gelen arızalarda oluşmaktadır. Servis tarafından kombinin tamirinin yapılmasının ardından arıza ortadan kalkacaktır.

E05 Arıza Kodu: Kalorifer sensöründeki arızada bu kod ekrana yansır. Bu arızada kalorifer petekleri ya çok az ısınır ya da hiç ısı vermez. Bu durumda sensörün değişmesi gerekebilmektedir.

E06 Arıza Kodu: Sıcak su sensörünün arızalandığını gösterir. Bu durumda kombiden sıcak su almak mümkün değildir. Sensörün değiştirilmesi gerekmektedir.

E10 Arıza Kodu: Kombinin basıncının azaldığını gösterir. Kombiye su takviye ederek basıncın 1,5 bar seviyesine getirilmesi arızanın giderilmesini sağlayacaktır.

E25/26 Arıza Kodu: Cihazda birden fazla farklı sorunun oluşabildiği durumlarda genelde bu arıza kodu belirir. Pompa blokaj arızası görülmesi muhtemel arızadır. Kombi servis tarafından incelenerek tamirinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

E28 Arıza Kodu: Bacalı kombilerde baca sensörünün arızalandığını belirtir. Servis tarafından baca sensörünün değiştirilmesiyle sorun ortadan kalkacaktır.

E35 Arıza Kodu: Kombi ateşleme yaptığı halde alev almıyorsa bu kod belirir. Cihazın 3 kere resetlendikten sonra alev alması gerekir. Eğer hala sorun düzelmediyse servise başvurulmalıdır.

E50 Arıza Kodu: Brötje ve Star modellerinde görülen bu arıza kodu sıcak su sensörlerinin arızalanmasını ifade eder. Bu arızada kombiden sıcak su temin edilemez. Sensörün servis tarafından değiştirilmesi gerekmektedir.

E80 Arıza Kodu: Luna ve Baxi Luna modellerinde anakartta sorun olduğu gösteren koddur. Servis tarafından anakartın tamiri veya değişimi yapılarak sorun ortadan kaldırılabilir.

E96 Arıza Kodu: Brötje, Eco, Lambert ve Dolce Vita modellerinde düşük voltaj hatasında belirir. Regülatör kullanılarak kombinin düşük voltajdan zarar görmesi engellenebilir.

E97 Arıza Kodu: Luna ve Baxi Luna modellerinde düşük voltaj hatasında belirir. Regülatör kullanılarak kombinin düşük voltajdan zarar görmesinin önüne geçilebilir.

E98/99 Arıza Kodu: Luna ve Baxi Luna modellerinde anakart arızasının işaretidir. Anakartın servis tarafından tamirinin veya değişiminin yapılması gereklidir.

E110 Arıza Kodu: Nuvola Comfort, Star ve Brötje modellerinde emniyet termostatının arızalanmasında bu arıza kodu belirir. Servis tarafından termostatın onarımı veya değişimi sonucu sorun ortadan kalkacaktır.

E119 Arıza Kodu: Nuvola Comfort, Star ve Brötje modellerinde kombideki basınç düştüğünde belirir. Kombiye su takviyesi yapılarak basıncın 1,5 bar seviyelerine getirilmesiyle sorun ortadan kalkacaktır.

E125 Arıza Kodu: Nuvola Comfort, Star ve Brötje modellerinde sistem içinde su dolaşımı sağlıklı bir şekilde gerçekleşmediğinde bu arıza kodu ekranda belirir. Kombinin 5 defa resetlenmesi sorunun ortadan kaldırılması için yeterli olmazsa servis tarafından kombinin tamirinin yapılması gerekecektir.

E130 Arıza Kodu: Nuvola Comfort, Star ve Brötje modellerinde baca sensörünün fazla ısınmasında meydana gelir. Servis tarafından arızanın giderilmesi gerekmektedir.

E133 Arıza Kodu: Nuvola Comfort, Star ve Brötje modellerinde gaz valfindeki veya anakarttaki arızadan dolayı gaz girişinde sorun yaşandığında bu kod belirir. Kombiye gazın gelip gelmediği kontrol edilmelidir. Gaz gelişinde bir sıkıntı yoksa kombinin servis tarafından kontrol edilmesi faydalı olacaktır.

E151 Arıza Kodu: Nuvola Comfort, Star ve Brötje modellerinde anakart arızasına işaret eder. Anakartın tamiri ya da değişimi problemi ortadan kaldıracaktır.

E156 Arıza Kodu: Nuvola Comfort, Star ve Brötje modellerinde yüksek ya da düşük voltaj sorunlarında bu arıza kodu belirir. Kombiye regülatör taktırmak kombinin voltaj dalgalanmalarından etkilenmesini engelleyecektir.

E160 Arıza Kodu: Nuvola Comfort, Star ve Brötje modellerinde fan motoru arızasını gösterir. Servis tarafından fan motorunun tamiri veya değişimi sonrası sorun ortadan kalkacaktır.

E193 Arıza Kodu: Nuvola Comfort, Star ve Brötje modellerinde sistemde aşırı hava olması durumunda bu kod oluşur. Servis tarafından kombinin tamir edilmesi gerekmektedir.

Eco 280 Fi Arıza Kodları

Neon 1 Kapalı, Neon 2 Hızlı Yanıp Sönüyorsa: Baca sensörü veya hava prosestatında arıza olabilir. Servis tarafından tamirinin yapılması gerekmektedir.

Neon 1 Kapalı, Neon 2 Yavaş Yanıp Sönüyorsa: Su basıncı düşük olduğunda bu uyarı verilir. Kombiye su takviyesiyle basınç seviyesi 1,5 düzeyine getirilerek arıza giderilir.

Neon 1 ve Neon 2 Yavaş Yanıp Sönüyorsa: NTC sensör arızası belirtisidir. Sıcak su veya peteklerin ısınmasında sorun yaşanır. Servis tarafından sensörün tamiri veya değişimi sağlanarak arıza giderilir.

Neon 1 Yavaş Yanıp Sönüyorsa ve Neon 1 Açıksa: Aşırı ısınma sorununda bu kod belirir. Limit termostatının tamiri veya değişimi sonrasında kombideki arıza giderilmiş olur.

Baymak Hata Kodları, Arıza Kodları ve Çözümü hakkında daha fazla bilgi, detaylı bilgi ve servis ihtiyaçlarınız için bize (0324) 502 30 04 veya (0324) 502 30 05 numaralardan çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz.

Call Now Buttonservis kaydı